سید حسن خمینی: یک ملت احتیاج به عزت، غیرت و غرور دارد/ نشست ورشو علیه ملت ایران، قطعا به شکست خواهد انجامید

سید حسن خمینی: یک ملت احتیاج به عزت، غیرت و غرور دارد/ نشست ورشو علیه ملت ایران، قطعا به شکست خواهد انجامید

یادگار امام با بیان اینکه نامه امام به گورباچف راه گفت و گو را نشان داد، گفت: هشدار امام به همه تاریخ است؛ موضوع نامه، شوروی سابق است ولی واقعیت این است که هرکس از خداوند و معنویت جدا شود راه را به بی راهه برده است.

بررسی نامه تاریخی امام به گورباچف در سی امین سالگرد ارسال آن

بررسی نامه تاریخی امام به گورباچف در سی امین سالگرد ارسال آن

در سی امین سالگرد ارسال نامه امام خمینی(ره) به گورباچف عصر روز پنجشنبه (27 دی ماه) در جوار حرم مطهر امام خمینی(س) نشستی در بررسی این نامه برگزار می شود.

کد مطلب: 733 | تاریخ مطلب: 09/10/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مشروح پاسخ به بهتان رسانه انگلیسی بی.بی.سی / قسمت اول

مشروح پاسخ به بهتان رسانه انگلیسی بی.بی.سی / قسمت اول

مشروح کامل قسمت اول نقد و پاسخ دکتر حمید انصاری قائم مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س) در رابطه با برنامه ای که از بنگاه خبری انگلیسی بی.بی.سی با عنوان مستند بهتان برای حفظ نظام پخش شده است.

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره):  مشروح کامل قسمت اول نقد و پاسخ دکتر حمید انصاری قائم مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س) در رابطه با برنامه ای که از بنگاه خبری انگلیسی بی.بی.سی با عنوان مستند بهتان برای حفظ نظام پخش شده است. 

در مورد هدف آشکار این برنامه که از نامش پیداست و اهداف پنهان آن در بخش دوم این نوشتار توضیح خواهم داد. ابتدا این نکته را بگویم که هر بیننده ای که با روشهای بی.بی.سی فارسی آشنا باشد به سادگی در می یابد که این برنامه، علیرغم این که چند روز قبل از پخش آن به عنوان یک مستند معرفی شده و تبلیغات زیادی برای آن صورت گرفته بود به لحاظ محتوا هیچ سند و نکته جدیدی به همراه نداشت. بدون استثنا تمام موضوعاتی که به عنوان مستند در این برنامه ارائه شده است، از سالها قبل، دهها بار در برنامه های رسانه های ضد ایرانی و در شبکه های اجتماعی و در همین بی.بی.سی تکرارشده و همان زمان مورد نقد و پاسخ قرار گرفته است. اتفاقاً چند سال پیش از این، برنامه هایی با همین عنوان و محتوا در رادیو زمانه و رادیو فردای آمریکا انتشار یافته است بنابراین به لحاظ ارزش رسانه ای می توان گفت این فیلم به عنوان یک مستند، فاقد هر گونه ارزش حرفه ای است. چنانکه به لحاظ تحلیل تاریخی و جامعه شناختی علمی و حتی تحلیل معرفت شناختی پدیده های اجتماعی نیز سرهم کردن دهها موضوعی که از نظر زمان و انگیزه و مکان وقوع و طرفهای درگیر و روشهای برخورد با آن هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند، آن هم در ذیل یک عنوان کاملاً مغرضانه سیاسی، به نام مستندی که در بین گفتگوکنندگان همسوی آن حتی یک نفر مخالف وجود ندارد، جز بازی دادن مخاطب نبوده و عملی ضد اخلاقی است که در برنامه های ضد ایرانی بنگاه خبری بی.بی.سی فراوان به چشم می خورد .

تنها جنبه جدید این برنامه افزایش محتوای تخریب چهره اخلاقی امام خمینی به عنوان مرکز ثقل معنوی انقلاب و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی است.

  مهمترین تحریف برنامه بی.بی.سی نسبت به سخن امام خمینی:

هدف آشکار برنامه اخیر بی.بی.سی – همان طور که از نامش پیداست - القای این مطلب است که در جمهوری اسلامی به بهانه حفظ نظام، "بهتان و افترا به منتقدین نظام از سوی امام و رهبر انقلاب" تجویز شده است. دستمایه القای این دروغ بزرگ نیز، عبارت است از قرار دادن دو فراز چند ثانیه ای تقطیع شده از دو سخنرانی مفصل حضرت امام خمینی در سه بخش، در لابلای چندین مطلب راست و دروغ، با چاشنی تصاویر آرشیوی تکراری و احساس برانگیز، بدون هیچگونه ارتباطی با موضوع سخنان امام، همراه با خاطره ها و گفته هایی از چند تن که همواره در گفتگوهای بی.بی.سی حاضر می باشد. ادامه مطلب را از اینجا بخوانید: http://www.imam-khomeini.ir/fa/n146301/

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

امام فرار شاه را اولین مرحله پیروزی خواندند و این واقعه را در حرکت تکاملی ملت مهم دانستند

امام فرار شاه را اولین مرحله پیروزی خواندند و این واقعه را در حرکت تکاملی ملت مهم دانستند

امام فرار شاه را اولین مرحله پیروزی خواندند و این واقعه را در حرکت تکاملی ملت مهم دانستند. 26 دی یادآور فرار ذلت بار محمد رضا پهلوی از ایران است.زمانی که شاه در مقابل خواسته های مردمی و نهضت بیدار مردم به رهبری امام خمینی(س) نتوانست ایستادگی کند. در فاصله اندکی شاه هم بساط خویش را جمع کرد و از ایران فرار کرد....